بزرگان
صفحه اول بزرگان سپهر (مستشارالوزاره، مشیر افخم)(ز. 1268 ق.)، عباسقلی خان
سپهر (مستشارالوزاره، مشیر افخم)(ز. 1268 ق.)، عباسقلی خان [ مورخ، نویسنده، شاعر ]

عباسقلی‌خان سپهر ملقب به مستشارالوزاره، از رجال و ادیبان بنام دوره قاجاریه و فرزند محمد تقی خان سپهر (لسان الملک) بود. در وزارت امورخارجه در سمت منشی گری مخصوص آغاز به کار کرد و بعدها به نایب اولی وزارت خارجه رسید و به عضویت دارالشورای کبری نیز درآمد، مدتی نیز وزیر تالیفات دربار مظفرالدین شاه بود. چند کتاب (از جمله وفیات‌الاعیان) را ترجمه کرد. در واپسین سال های سلطنت مظفرالدین شاه و آغاز جنبش مشروطیت از خدمات دولتی کناره گرفت و به تدوین و تالیف کتاب پرداخت. او در 1342 ق. درگذشت.

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.