بزرگان
صفحه اول بزرگان زعیم(ز. 1318خ.)، سید حسن
زعیم(ز. 1318خ.)، سید حسن [ نماینده مجلس شورای ملی در دوره های چهارم و پنجم ]

سید حسن زعیم از مردان سیاسی کاشان است. او در دوره‌های چهارم و پنجم مجلس شورای ملی نماینده مردم کاشان بود. زعیم در زمره مخالفان سردار سپه(و بعدها رضا شاه) بود، و به همین دلیل هفده‌سال در تبعید به سر برد. این جمله معروف از زعیم است : « شاه می‌تواند نادان باشد، اشتباه کند، بی‌تجربه باشد، ترسو باشد، ولی خائن نمی‌تواند باشد.» سید حسن زعیم در 1329 درگذشت و به قولی مسموم شد.

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.