میراث فرهنگی و گردشگری کاشان
روستای ازناوه - کاشان

 

روستای ازناوه در  47 کیلومتری شهر کاشان قرار دارد.

این روستا دارای آب وهوای معتدل و پاک است.در این روستا یک اردوگاه تفریحی -آموزشی قرار دارد که بسیار زیبا و مفرح است.

این روستا درای یک امام زاده والا مقام از نوادگان امام سجاد میباشد به نام شاهزاده حسین(ع)که از همه ی اطراف کاشان برای زیارت به این روستا می آیند.

این روستا در جوار مشهد اردهال(مشهد قالی)قرار دارد.

از نظر وسعت 3برابر روستاهای اطراف است.

اکثر مردم به شغل دامداری و کشاورزی مشغول هستند.

این روستا دارای معادن سنگ تزئینی و سنگ باریت میباشد و باستان شناسان در آن بقایای اجساد مربوط به هزارههای پیشین را یافته اند.

 

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.