میراث فرهنگی و گردشگری کاشان
روستای شجاع آباد

روستای شجاع آباد در ۲۷ کیلومتری بین کاشان و نطنز قرار دارد از آب هوای مخصوص نقاط گرمسیر البته کمی بهتر برخوردار می باشد

بیشتر در آمد مردم از راه کشاورزی و دامداری است

جمعیت روستا از نظر طایفه ای به سه دسته عمده تقسیم می شوند .

۱ - طایفه نانئینی    ۲ - طایفه سیدها     ۳ - طایفه بلغوری

روستاهای همسایه این روستا عبارتند از:

چاله قره   -   دهزیره   -   تتماج  - محمد آباد

روستای شجاع آباد یکی از قدیمی ترین روستاهای ایران می باشد و آثار باستانی فراوان در آن وجود دارد

 

همچنین به دلیل داشتن بافت قدیمی بیشتر سریالهای تاریخی مانند : سلطان و شبان - سربداران - روزی روزگاری - امثال والحکم - مثل اباد و ..... در آن بازی شده است

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.