میراث فرهنگی و گردشگری کاشان
صفحه اول میراث فرهنگی و گردشگری کاشان ازوار (کاشان)، روستایی از توابع بخش برزک شهرستان کاشان
ازوار (کاشان)، روستایی از توابع بخش برزک شهرستان کاشان

ازوار در ۵۵ کیلومتری شهرستان کاشان قرار دارد و در بخش برزک واقع می باشد. تاریخ این روستا به قبل از اسلام برمیگردد که آثار به جا مانده ماننده تپه گیس کن یا دیوارهای خرابه سمت راست ده نشان از قدیمی بودن دارد. آثار کشف شده در موزه مردم شناسی کاشان موجود میباشد.همچنین این روستا قبلا مرکزیت روستاهای اطراف رابه واسطه در کنار راه اصلی بودن راداشته و از دهات های بزرگ نیاسر بوده است. دین قدیم مردم این مکان احتمالا زرتشتی یا کلیمی بوده که احالی منطقه به آن گبری میگویند. در این روستا در قدیم الایام جوی آبی بوده که مورد مصرف آشامیدن وشستشو و آبیاری بوده که بواسطه حفر چاه عمیق خشک گردید اکنون این روستا با داشتن باغات بزرگ به عنوان بهترین دارنده میوه مانند به و گل محمدی در منطقه شهره میباشد . هم چنین در این روستا سه امامزاده: شاهزاده محمد اسماعیل و شاهزاده محمد صانع در یک بقعه وعلی ابن عبدالله جعفر طیار دربقعه دیگر آرمیده اند وبر فضای معنوی روستا افزوده اند. 

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.