خانه های تاریخی کاشان
خانه اخباری‌(احمد)

محله سرسنگ بر جانب شمالی معبر اصلی محله سرسنگ و در جوار گذر این محله خانه بسیار قدیمی احمد اخباری وجود دارد. تنها خانه‌ایست که در زلزلهْ 1192 هجری جان سالم به‌در‌برد و تاریخ زندیه دارد. احتمالا بخش‌هایی از جبهه شمالی این خانه از زمان زلزله مهیب زندی و افشاری باقی‌مانده است، اما بخش‌های جنوبی خانه صفوی‌ است. در طبقه بالای جبهه شمالی کتیبه‌ایی گچی وجود دارد که تاریخ 1194 هجری قمری در آن نقش بسته و در نقاشی حوض‌خانه این بنا نیز تاریخ 1255 به چشم می‌خورد. از جمله خانه‌هایی است که فقط یک حیاط وسیع اندرونی دارد و اندرونی آن به شکل گودال باغچه است. در حال حاضر فضا‌ها در سه طبقه و به‌صورت دو طرف ساخت قرار گرفته‌اند. فضا‌های مهم معماری این خانه عبارتند از: سرداب، شاه‌نشین، پنج‌دری، هشتی ورودی، ایوان تابستانی، بادگیر، شارم و حوض‌خانه. ایوان کم عمق خانه تزئینات رسمی بندی دارد.

تصاویر خانه اخباری‌(احمد)
کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.