خانه های تاریخی کاشان
خانه کاشانی
محله‌ پای‌نخل مانند بسیاری از خانه‌های قدیمی کاشان،خانه کاشانی که قدمت بنای اولیه به اواسط عصر قاجار مربوط میشود، نیز دارای دو بخش اندرونی و بیرونی جدا از هم می‌باشد. فضا‌ها به‌صورت چهار طرف ساخت پیرامون حیاط‌ها بنا گردیده‌اند. ویژگی بارز معماری این خانه ایوان تابستانی و تاج نمما‌سازی شده آن است. اهم فضا‌های موجود خانه عبارتند از سرداب، شاه‌نشین، مهتابی و ایوان تابستانی. تزئینات رسمی‌بندی و یزدی‌بندی در ایوان تابستانی قابل مشاهده است.
تصاویر خانه کاشانی
کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.