خانه های تاریخی کاشان
خانه التجائی
محله پشت مشهد یکی از خانه‌های بزرگ و نسبتا کامل بیرون حصار شهر میباشد. بنای خانه التجائی از جمله بنا‌هایی است که چند حیاط جدا از هم و بخش‌های اندرونی و بیرونی مستقل دارند. این حیاط‌ها در مجمعه خانه به گونه‌ایی کنار هم قرار گرفته‌اند که به ‌صورت سه طرف ساخت قابل مشاهده هستند. بخش وسیعی از اندرونی نیز در چهار طبقه بنا گردیده است. از فضا‌های اصلی معماری این بنا می‌توان از سرداب، باد‌گیر، شاه‌نشین، پنج‌دری، مهتابی، هشتی‌ورودی، ایوان تابستانی، غلام‌نشین و اصطبل روباز نام برد. عمق ایوان اصلی خانه با یزدی بندی تزئین شده است.
تصاویر خانه التجائی
کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.