خانه های تاریخی کاشان
خانه تاریخی آراسته

خانه آراسته که قدمت آن به اواسط عصر قاجار می‌رسد در محله پنجه‌شاه قرار دارد. از جمله خانه‌های قدیمی کاشان است که در بنای آن تنها از یک حیاط وسیع و اصلی استفاده شده است و بخش‌های اندرونی و بیرونی مجزا از هم در آن قابل مشاهده نمی‌باشد. فضاهای خانه به صورت دو طرف ساخت پیرامون این حیاط اصلی و مرکزی قرار گرفته‌اند. ویژگی معماری این خانه در این است که حیاط آن به باغ شباهت بیشتری دارد تا حیاط. اهم فضاهای معماری خانه عبارتند از سرداب، شاه‌نشین، ایوان تابستانی و حوض‌خانه. وسعت تنها حیاط خانه 825 مترمربع است. تزئینات مقرنس گوشواره‌ها، رسمی بندی سرداب و شاه‌نشین از جمله تزئینات این خانه معظم می‌باشد.

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.