خانه های تاریخی کاشان
صفحه اول خانه های تاریخی کاشان خانه تاریخی قربان‌علی‌زاده ( حاجی قربان )
خانه تاریخی قربان‌علی‌زاده ( حاجی قربان )

خانه تاریخی قربان‌علی‌زاده زیر محله میدان امیر از پشت‌مشهد در نزدیکی باغ شاه صفوی واقع شده است. قدمت این خانه به آخرین سال‌های عصر قاجاری باز می‌گردد. دارای یک حیاط اصلی بوده و فضا‌های خانه به صورت سه طرف ساخت اطراف حیاط بنا گردیده است. از فضاهای اصلی معماری این خانه می‌توان از سه سرداب، شاه‌نشین، پنج‌دری، هشتی ورودی و ایوان‌های تابستانی و زمستانی آن نام برد. این خانه به علت مرمت‌های اساسی انجام گرفته از وضعیت کاملا سالمی برخوردار می‌باشد.

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.