انتشارات
صفحه اول انتشارات سالنامه مشاهیر کاشان-1390
سالنامه مشاهیر کاشان-1390

سالنامه مشاهیر کاشان - 1390 به انگیزه نوروز 1390، بنیاد فرهنگ کاشان، سالنامه‌ای منتشر کرد که تصاویری منحصر به فرد از بزرگان کاشان در گستره ادب و فرهنگ و علوم و سیاست را به همراه شرحی مختصر از زندگی آنان، شامل می‌شد؛ بزرگانی چون فرخ‌خان امین‌الدوله، غیاث‌الدین جمشید کاشانی، الهیار صالح، سهراب سپهری، میرزا ابوالحسن غفاری (صنیع‌‌الملک)، سید حسین نصر، امیرحسین آریان‌پور، محمد غفاری (کمال‌الملک)، محمود‌خان ملک‌الشعرا، ابوالحسن صبا، سید جواد بدیع‌زاده، آیت‌الله سیدعلی یثربی، و.... بنیاد فرهنگ کاشان قصد دارد در آغاز هر سال با انتشار سالنامه‌ای موضوعی، میراث فرهنگی، هنری، ادبی، اجتماعی و تاریخی این خطه را به اختصار معرفی کند. در همین راستا، بنیاد فرهنگ کاشان سالنامه خانه‌های تاریخی کاشان را برای نوروز 1391 در دست انتشار دارد.

کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان
بنیاد فرهنگ کاشان کتابی در قطع رحلی بزرگ، کاغذ گلاسه، تمام رنگی، در 576 صفحه با عنوان کاشانیان نامدار به روایت آلبومخانه کاخ گلستان منتشرکرده است. این کتاب شامل عکس‌های بزرگان کاشان است که در دوره قاجاریه در دربار صاحب مشاغل و سمت‌های مهم بوده‌اند، یا در عرصه‌های هنری و فرهنگی و ادبی به مراتب بالا دست یافته ‌بوده‌اند.
بنیاد فرهنگ کاشان منتشر کرد
کتاب فراز و فرود کاشان به روایت دیگران مجموعه‌ای است از نوشته‌های بیگانگانی که به ایران سفر کرده‌اند و در این سفرها از کاشان نیز گذشته‌اند و درباره این شهر و نقاط جغرافیایی پیرامون آن مطالبی نوشته‌اند: سفیران و ماموران سیاسی، مستشاران نظامی، بازرگانانی که....
من هم باستان‌شناس شدم! (چاپ دوم: ۱۳۸۹)
من هم باستان‌شناس شدم! عنوان کتابی است اثر تانیا گیرشمن، همسر رومن گیرشمن باستان‌شناس شهیر فرانسوی، که سال‌ها به همراه همسرش در محوطه‌های باستانی ایران به کاوش و پژوهش پرداخته است.
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان
آریاییان، مردم کاشی، اَمَرد، پارس و دیگر ایرانیان عنوان جلد سه و جهار دانشنامه کاشان است که به همت بنیاد فرهنگ کاشان در سال 1382 منتشر شده‌است.